Top of Mind >

Nieuws

27 May 2025

Op hakken gezet en klein gemaakt – 2 juni

ACT Nieuws

Zoals een aantal van jullie waarschijnlijk wel weten heeft de Universiteit Utrecht in opdracht van Vrouwen in Beeld en in samenwerking met ACT Acteursbelangen onderzoek gedaan naar de werkervaringen van actrices en mogelijkheden tot hun professionele ontwikkeling.
Dit onderzoek heeft geleid tot het rapport Op hakken gezet en klein gemaakt: Onderzoek naar het werk van actrices en mogelijkheden voor professionele ontwikkeling.

Het rapport is niet mals, en beschrijft hoe actrices in hun werk ‘op hakken worden gezet’ en ‘klein worden gemaakt’ en hoe deze behandeling inbreuk maakt op onze professionaliteit.
In het rapport worden de structuren die hieraan ten grondslag liggen, beschreven en geanalyseerd. Ook doen de onderzoekers meerdere aanbevelingen voor verbetering.

Op dinsdag 13 mei jl heeft een taskforce van actrices in EYE Filmmuseum een presentatie van de resultaten gegeven. Dit was een zeer inspirerende ochtend.

Informatief, empowering en ook grappig (om de pijn een beetje te verlichten ). Precies wat we nodig hebben.

En daarom willen we “de spreekbeurt” gaan delen met alle actrices (v/x) van Nederland die willen weten waar het staat met vrouwenrollen in Nederland en die gemotiveerd zijn om iets te willen gaan doen aan de ongelijkheid die uit dit onderzoek blijkt.

Dat doen we op 2 juni in Polanentheater van 19.30 uur tot 21 uur

Ook zouden we het heel fijn vinden als iedere actrice die zich hiervoor inschrijft tenminste 1 mannelijke collega meeneemt waarvan ze weten dat deze man ook gemotiveerd is om een verandering in werking te gaan zetten. Samen komen we verder!

Ben je benieuwd naar deze presentatie?
Wil je je actief inzetten voor de vervolgstappen?
En heb je een mannelijke collega waarvan je weet dat hij ook gelijkheid wenst?
Meld je dan aan via onderstaande button.

Nb we zijn ons bewust van de beperking die onze actie lijkt te veroorzaken door alleen vrouwen en mannen te noemen. Het onderzoek is gedaan met actrices.
Maar we willen personen die zich identificeren als non-binair zeker niet uitsluiten.
Het onderzoek gaat over ongelijkheid in de sector op basis van gender.
We hopen dan ook dat eenieder die zich hierin herkent zich welkom voelt!

Meld je hier aan >>

Laatste nieuws