Joris Smit

Video

Bio

Joris Smit werd in 1981 geboren te Utrecht maar groeide op in het dorpje Tolbert (Groningen.)

Al vroeg ontdekte hij het plezier in toneelspelen, eerst op Jenaplanschool te Midwolde, daarna bij de Vooropleiding Theater Groningen waar zich in het laatste productiegroep-jaar voorbereidde op de toneelschool.

Na de acteursopleiding op de toneelacademie in Maastricht ging hij terug naar Groningen om daar vier jaar te spelen onder leiding van Koos Terpstra bij het Noord Nederlands Toneel.

Met deze ervaringen stortte hij zich vervolgens 4 jaar lang op een freelancer bestaan maar speelde ook nog eens per jaar bij het vernieuwde NNT van Ola Mafalaani, waar hij o.a te zien was in Alice in Wonderland en Misdaad en Straf.

Daarnaast speelde hij bij gezelschappen als theater Artemis, De Warme Winkel, Toneelschuur producties en het Derde Bedrijf. Bij het Derde Bedrijf werkte hij voor het eerst samen met Theu Boermans die hem vervolgens vroeg om naar het Nationale Toneel in Den Haag te komen. In 2013 trad hij daar in vaste dienst en speelde onder andere in Midzomernachtsdroom, Tasso, de Prooi, Genesis en de Revisor.

Voor zijn rol in de Revisor (Nationale Toneel, regie Theu Boermans) is Joris genomineerd voor een Louis d’Or voor beste mannelijke dragende rol. (2016)
Voor zijn rol in de Nederlandse speelfilm Lotus werd hij genomineerd voor een Gouden Kalf – Beste Acteur (2011). 
Voor zijn rol in Alice in Wonderland (regie Ko van den Bosch) werd Joris genomineerd voor de Arlecchino – Beste Mannelijke bijdragende rol (2010).

Joris speelt de hoofdrol van Tim Snel in de televisieserie De Fractie. Deze dramaserie van de VPRO was te zien op NPO 2 en eindigde in augustus 2016 met het derde seizoen.

Ook was hij in meerdere films te zien, zoals 2/11 Het Spel van de Wolf (2014), Flat Earth (2014) en Lotus (2011).

In het seizoen 2017/2018 is Joris bij het Nationale Theater te zien in Kinderen van Judas, Othello, De Revisor en Ondine.

CV

Algemeen

Nee
Auto

Opleidingen

Toneelschool Maastricht 2001-2005

Theater

Othello
Uitvoering: Daria Bukvic
Uitvoering: HNT
Jeanne d'Arc
Uitvoering: Theu Boermans
Uitvoering: HNT
Kinderen van Judas
Uitvoering: Jeroen de Man
Uitvoering: HNT/Toneelgroep Oostpool
Tasso (reprise)
Uitvoering: Theu Boermans
Uitvoering: HNT
De Revisor
Uitvoering: Theu Boermans
Uitvoering: HNT
The little Foxes
Uitvoering: Antoine Uitenhaag
Uitvoering: HNT
Genesis
Uitvoering: Johan Doesburg
Uitvoering: HNT
De Prooi
Uitvoering: Johan Doesburg
Uitvoering: HNT
Elektra
Uitvoering: Casper Vandeputte
Uitvoering: HNT
Tasso
Uitvoering: Theu Boermans
Uitvoering: HNT
Misdaad en Straf
Uitvoering: Ola Mafalaani
Uitvoering: NNT Groningen
Nieuwspoort
Uitvoering: Casper Vandeputte
Uitvoering: HNT
Titus
Uitvoering: Casper Vandeputte
Uitvoering: HNT
De Ziekte die Jeugd heet
Uitvoering: Casper Vandeputte
Uitvoering: Toneelschuur Producties
Midzomernachtsdroom
Uitvoering: Theu Boermans
Uitvoering: HNT
Olie
Uitvoering: Theu Boermans
Uitvoering: Het Derde Bedrijf
Prometheus
Uitvoering: Ko van de Bosch
Uitvoering: NNT Groningen
VIVA LA NATURISTERAÇION!
Uitvoering: De Warme Winkel/De Utrechtse Spelen
Alice in Wonderland
Uitvoering: Ko van de Bosch
Uitvoering: NNT Groningen
The Golden Boy
Uitvoering: Sarah Moeremans
Uitvoering: Theater Antigone (Belgiu00eb)
Als Gekken
Uitvoering: Laura van Dolron
Uitvoering: Frascati Producties
Dennendal
Uitvoering: Joris Smit
Uitvoering: NNT Groningen
Woeste Hoogten, Rusteloze Zielen
Uitvoering: Floor Huygen
Uitvoering: Theater Artemis
Antigone
Uitvoering: Hans Sibbel
Uitvoering: NNT Groningen
De Rovers
Uitvoering: Floris van Delft
Uitvoering: NNT Groningen
Il Giardino
Uitvoering: Koos Terpstra
Uitvoering: NNT Groningen
Last Chaos Piece
Uitvoering: Guy Weiszman
Uitvoering: NNT Groningen
Babyboomers
Uitvoering: Laura van Dolron
Uitvoering: NNT Groningen
De Vrouw met de Baard
Uitvoering: Koos Terpstra
Uitvoering: NNT Groningen
Het Licht
Uitvoering: Koos Terpstra
Uitvoering: NNT Groningen
Lieg ik soms?
Uitvoering: Laura van Dolron
Uitvoering: NNT Groningen
Ajax
Uitvoering: Jos Thie
Uitvoering: NNT Groningen
Welcome to Soledad
Uitvoering: Guy Weiszman
Uitvoering: NNT Groningen
Frankenstein
Uitvoering: Geert Lageveen
Uitvoering: NNT Groningen
Jong en Onschuldig
Uitvoering: Marc Becker
Uitvoering: NNT Groningen
Priemgeval
Uitvoering: Theater Artemis
De Smerigste en Vieste Boterham van het Heelal
Uitvoering: Floor Huygen
Uitvoering: Theater Artemis

Film

Gelukzoekers
Uitvoering: Hanro Smitsman
Nachtvlinder
Uitvoering: Tess Lu00f6wenhardt
Producent: IFAN
Voetzoeker
Uitvoering: Max Lunter
Producent: De Nederlandse Filmacademie
2/11 Het Spel van de Wolf
Uitvoering: Thomas Korthals Altes
Producent: Column Film
Omroep: VPRO
Flat Earth
Uitvoering: Monique Verhoeckx
LOTUS
Rol: Wubbe
Producent: IJswater
Overigen: nominatie gouden kalf beste acteur

Televisie

Nieuwe Buren
Producent: Millstreet Films, Pupkin Film
Penoza
Uitvoering: Michiel van Jaarsveld, Max Porcelijn
Producent: NL Film
Omroep: KRO
Noord Zuid
Uitvoering: Paula van der Oest
Producent: Fiction Valley
de Fractie
Rol: Tim Snel
Producent: Column Film
Omroep: VPRO
De Ontmaskering van de Vastgoedfraude
Producent: S&V Fiction
Seinpost Den Haag
Uitvoering: Lourens Blok
Producent: Eyeworks
Omroep: KRO

Awards

gouden krekel
Omschrijving: Woeste Hoogten, beste voorstelling jeugd
buitenland: ook gespeeld in New York, Broadway

Yes - JA!

Waterrijkweg 366
1051 PM Amsterdam
Nederland
0654713471

Verstuur e-mail