Anna Oirana van Dongen
Bio
Anna Oirana van Dongen (Amsterdam, 2001) – actrice, zangeres en theatermaker – is een intuïtieve, sensitieve speler die op de vloer verrassend scherp uit de hoek kan komen. Ze heeft een enorme taalgevoeligheid en muzikaliteit in zowel haar tekstbehandeling als haar zangstem. Hiermee weet ze je mee te voeren naar andere werelden. Als speler en maker blijft zij zoeken naar het ‘niet weten’. Ze voelt dat wanneer zij zichzelf dit toestaat, er ruimte ontstaat voor adem en beweging. In deze kwetsbaarheid voelt zij zich het meest gegrond.
Ze was te zien in de serie NOOD (S2 aflevering ‘Stalker’) in regie van Eché Janga. Hierin vertolkte ze de rol van Julia. In 2024 maakte ze haar filmdebuut in HOME in regie van Floortje Pols, een short film over een symbiotische relatie tussen moeder (Ariane van Vliet) en dochter. HOME ging in première op het Nederlands Film Festival.
Anna Oirana komt uit een muzikaal gezin, muziek is voor haar dan ook een wezenlijk onderdeel van het werk dat ze maakt. Ze legt graag de verbinding tussen muziek en theater. In juni 2026 speelt zij haar afstudeervoorstelling ‘Hotel Hartkamer’ op Festival Gemaakt, (afstudeerfestival van Toneelacademie Maastricht), een muziektheater voorstelling voor jong publiek geschreven en gespeeld samen met Josephine Arendsen.
Anna Oirana schrijft en zingt haar eigen muziek. In december 2020 opende ze het TEDxAmsterdamWomen event met haar eigen lied ‘Little You’. Momenteel werkt zij aan haar eerste EP. Haar muziek en zang kenmerken zich door warme klanken, sferische melodieën met poëtische en persoonlijke teksten.
Javascript moet aan staan om deze website te bezoeken.